2014-03-10
Kategorija(-os): Iš MonAmi gyvenimo
5

Paryžietiškos dvasios nuspalvinta vizija

MA main

„Kiekvienas verslas prasideda nuo vizijos. Manoji atrodė maždaug taip: Paryžius, šiltas saulėtas rytas, oras net virpa nuo ateinančios dienos įvykių, rytinių miesto garsų; garuojanti kvapni kava su kruasanu ir trapi akimirka, kai pajunti, koks gražus gali būti gyvenimas.

Visada maniau, kad maistas daro didžiulę įtaką tam, kuo esame: kaip mąstome, ką jaučiame, net kokius sprendimus priimame. Todėl tiek namuose, tiek savo kepyklėlėse vadovaujuosi principu: ant stalo dėti tik tai, kas geriausia.

Gyvenime man pasisekė sutikti nuostabius žmones, bičiulius, išmokiusius pajusti ir atrasti tikrą maistą. Jų įkvėpta ėmiausi kurti savo kepyklėlę ir... susidūriau su negailestinga realybe: maisto pramone, pastatyta vien ant gatavų masinių produktų platintojų ir imituojamų šaldytų duonos gaminių kepimų. Bergždžiai ieškojau technologų, kurie galėtų padėti sukurti receptūras be miltelių, kėliklių, puriklių, standiklių ir visų kitų priedų. Tad teko mokytis patiems: eksperimentuoti, kepti, bandyti, išmesti tai, kas nepavyko, tobulinti tai, kas pasisekė. Vaišinome draugus, kaimynus, klausėme, ar skanu, ir žingsnis po žingsnio ėjome tobulo rezultato link.

Naminis sviestas,  laisvai laikomų vištų kiaušiniai, skrupulingai parinktos miltų rūšys – svarbi kiekviena detalė. Kruasano, iškepto su tikru, naminiu sviestu, skonis yra negrįžtamai sugadinamas sviestą pakeitus margarinu – kodėl turėčiau tai daryti? Tai bekompromisis požiūris į maistą, kuriuo vadovaujasi ir mano kepyklėlėse triūsiančios kepėjos. „Elena, pažiūrėkite, ar čia gerai,“ – kartais sako jos man, rodydamos į abejonių sukėlusį kepinį. O aš atsakau: „Jei kyla klausimų, vadinasi, negerai. Geras maistas klausimų nekelia – jį norisi imti ir valgyti“.

Jauku, tikra ir taip skanu, kad sulig kiekvienu kąsniu sugrįžtate į vaikystę – kai spalvos buvo ryškesnės, o skoniai – ypatingi. Tai mano stipriausia motyvacija: kepti tokią duoną ir tokias bandeles, kurias ramia širdimi ir švaria sąžine galėčiau duoti ne tik pirkėjui, bet ir kas rytą savo vaikams. O kad toks požiūris pasiteisina, rodo augantis mūsų kepyklėlių skaičius, ir auga jis pačios patikimiausios reklamos dėka – „iš lūpų į lūpas“. Man tai – didžiausias įvertinimas ir stimulas eiti į priekį.“

 

Kepyklėlių tinklo „Mon Ami“ šeimininkė Elena,

su meile kepanti Tau, Mielas Drauge

5 komentaras(-ai)
Parašykite komentarą
 1. Indrė2014-03-25 12:24 pm

  Dėkui, įdomų

 2. Rūta2014-03-26 9:03 am

  Nuo to momento, kai paragavau jūsų kepinių laukiau, kada Mon Ami atsiras Vilniuje. Labai džiugu, kad jūs plečiatės ir jau dvi kepyklėlės atidarytos Vilniuje.

 3. Irina2016-01-15 3:20 pm

  Jusu pagaminti tortai NEREALUS – tikri meno kuriniai. Siandien skanavau “Karaliska” – tai tikrai nuostabaus, subtilaus skonio kurinis. Aisku kaloriju bomba, bet vertas nuodemes:)

 4. Marina2017-01-07 6:31 pm

  Šiandien pirkau tortą “Saldi pagunda” dukros gimtadieniui. Na, laaabai jau saldi ta pagunda. Iš šešių 11-mečių panelių tik viena suvalgė savo gabaliuką. Kitos paragavo ir pareiškė – per saldu… Dukra net nusiminė… Aš suvalgiau jos prakąstą gabaliuką – tikrai smarkiai per saldu. Liko daugiau, nei pusė torto. Suprantu, kad gaminys kokybiškas, iš gerų produktų. Būtų maximinis, tai be gailesčio išmesčiau, o ką dabar daryt… Linkėčiau Mon ami kepyklėlei peržiūrėti šio torto receptūrą ir drąsiai per pus sumažinti cukraus kiekį.

 5. moderator2017-01-10 1:20 pm

  Sveiki, Marina,
  jūs esate visiškai teisi – toli gražu ne visi mūsų tortai patinka vaikams. Vaikų mėgstamiausi – švelnesnieji, gaivesnieji Medutis, Maskarponės ar Riešutėlis. Tuo tarpu Saldi pagunda yra sunkesnis, sodrus tortas. Paprastai mūsų darbuotojai pasiūlo paragauti perkantiesiems tortus – ypač juos perkant vaikų šventei. Todėl būsime labai dėkingi, jei parašysite, kurioje mūsų kepyklėlių įsigijote tortą – kad galėtume tinkamai dirbti su personalu ir pasistengti, kad kiekvienas klientas liktų patenkintas.

Parašykite komentarą
Privalomi laukai pažymėti *

Vardas *
El. pašto adresas *
Žinutė *