2014-06-03
Kategorija(-os): Valgykime sveikiau
2

Klasikinė brusketa: skanu, greita ir sveika

brusketikes pagerintos

Ar žinojote, kad dauguma žmonių moka viso labo penkis-dešimt patiekalų receptų, kuriuos paprastai pakaitomis ir gamina diena iš dienos, ištisus metus? Jeigu ir jūs priklausote šiai daugumai, pats metas į mėgstamiausiųjų „greitai, skaniai ir sveikai“ sąrašą įtraukti brusketas.

Brusketa – tai gardi skrudintos duonos riekė su šlakeliu tyro alyvuogių aliejaus ir... tuo, ką padiktuoja jūsų gurmaniški instinktai! Taip, su brusketomis galite sukurti ne tik puikų šeimos pusryčių stalą, greitai pagaminamų užkandžių popietę arba elegantiškai išsisukti užgriuvus netikėtiems svečiams. Tai gali būti užkandis prieš pagrindinį patiekalą arba gardi ir lengva užkandėlė prie vyno.

Iškylaujate lauke? Puiku, tuomet duoną brusketoms galite skrudinti tiesiog ant laužo grotelių: juk ne atsitiktinai šio itališko užkandžio pavadinimas yra kildinamas iš italų kalbos žodžio „bruscare“, reiškiančio „kepti virš anglių“.

Pradėti galite nuo klasikinės brusketos su pomidorais – juolab, kad tuoj tuoj prasidės šviežių, saulės nurausvintų ir ypatingo vasariško skonio kupinų pomidorų sezonas, o juk brusketos skonis tiesiogiai priklauso nuo to, kokius produktus dedate ant paskrudintos duonos riekelės.

Žingsnis po žingsnio

- Supjaustę mūsų prancūzišką bagetę ar kvapnų čiabatos kepalėlį kiek storesnėmis riekėmis, patepkite vieną jų pusę alyvuogių aliejumi, ir dėkite ant skardos. Tuomet paskrudinkite riekes orkaitėje apie 10 minučių.

- Dubenyje sumaišykite susmulkintus pomidorus (galite pašalinti sėklas, bet nebūtina), trintą česnaką, truputį baziliko (gardžiausia – šviežio), įspauskite citrinų sulčių, įliekite šlakelį alyvuogių aliejaus, pagal skonį įberkite druskos ir pipirų. Beje, patariame pomidorų nedėti į šaldytuvą, kad jie neprarastų savo kvapnumo ir skonio subtilybių.

- Jei nenorite česnako dėti į pomidorus, galite rinktis subtilesnį ir dar gardesnį būdą: įtrinkite juo ką tik iš orkaitės ištrauktas paskrudintos duonos riekes.

- Ir tai viskas! Ant česnaku kvepiančių, šiltų duonos riekių šaukštu dedate pomidorus, nepamirštate užpilti po šlakelį mišinio apačioje susirinkusių pomidorų sulčių, ir mėgaujatės šeimos komplimentais!

2 komentaras(-ai)
Parašykite komentarą
  1. Beatričė2014-06-03 9:20 pm

    O liuks! Pabandysim!

  2. Ageaxeloar2017-10-02 7:43 am

    Others is capable of a harder erection but cannot maintain it during sexual intercourse. However, it is important to have the doctor’s opinion first before taking these oral medications because they may have pessimistic effects about the body.

Parašykite komentarą
Privalomi laukai pažymėti *

Vardas *
El. pašto adresas *
Žinutė *